Domowe maseczki na twarz: maseczkowy zawrót głowy - Artykuł
Znajdź nas na

Tworzymy społeczność rodziców

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Domowe maseczki na twarz: maseczkowy zawrót głowy

Domowe maseczki na twarz: maseczkowy zawrót głowy

Autor zdjęcia/źródło: Domowe maseczki na twarz, Freepik

Latem postawmy na domowe maseczki na twarz. Nie musimy iść do drogerii po gotową maseczkę, ani do kosmetyczki, aby nałożyła nam na twarz odżywczą „papkę”. Wystarczy wejść do ogródka, zerwać kilka owoców lub warzyw i przyrządzić świeże, odżywcze i ekologiczne domowe maseczki na twarz.

Lato jest wyjątkową porą roku. Oprócz pięknej pogody, słońca i urlopu, daje nam to, co najlepszej dla skóry – świeże owoce i warzywa, z których samodzielnie możemy przygotować domowe maseczki na twarz, szyję i dekolt. A więc drogie dziewczyny i panie, zajrzyjmy do naszego ogródka, warzywnika, sadu i zerwijmy te dary lata, po których nasza skóra nabierze blasku i zdrowego wyglądu.

Domowe maseczki na twarz - maliny

Na przykład maliny. Owoce te posiadają dużo witamin C i E oraz bogactwo kwasów owocowych, które nie tylko nadają skórze młodego wyglądu, ale także świetnie nawilżają.

Do cery mieszanej idealnie nadaje się maseczka przygotowana z 10 malin, łyżki płynnego miodu i łyżki gęstej śmietany. Wszystkie składniki należy rozgnieść widelcem i nałożyć na skórę na 15 minut.

Inną godną polecenia maseczką jest ta przygotowana z 10 malin, jednego małego i obranego ze skórki pomidora i łyżeczki miąższu aloesu. Po dokładnym zmiksowaniu składników, maseczkę nakładamy na skórę i po 10 minutach zmywamy ciepłą wodą.

Domowe maseczki na twarz - pomidor

Pomidor jest cenny ze względu na zawarty w nim likopen, który jest silnym przeciwutleniaczem i zapobiega starzeniu się skóry. Natomiast zawarte w nim witaminy A, C i B poprawiają pracę gruczołów łojowych i dlatego warto go polecić osobom z cerą tłustą i widocznymi porami. Aby ściągnąć pory na naszej skórze, należy rozgnieść widelcem obrany i dobrze dojrzały owoc pomidora. Do papki dodać 2 łyżki płatków owsianych i wszystko dokładnie wymieszać. Tak przygotowaną maseczkę rozprowadzamy równomiernie na twarzy i po 20 minutach spłukujemy ciepłą wodą.

Domowe maseczki na twarz - ogórek i zielony groszek

Elastyczność skóry i jej nawilżenie poprawiają maseczki z zielonego groszku i ogórka. Przy czym maseczka z ogórka również wybiela skórę i wygładza drobne zmarszczki.

Maseczkę z groszku przygotowuje się poprzez wymieszanie garści ugotowanego i rozgniecionego groszku, z dwoma łyżkami tłustej śmietany. Następnie tak przygotowaną maseczkę, delikatnie nakłada się na 20 minut na skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Z ogórka możemy przygotować dwie „mikstury” – maseczkę oraz kompres rozjaśniający cienie pod oczami. Do maseczki ścieramy na tarce jednego małego ogórka, dodajemy łyżkę gęstego naturalnego jogurtu i kilka kropli z cytryny. Po dokładnym wymieszaniu papkę nakładamy na skórę na 20 minut.

Aby przygotować kompres na oczy należy z utartego ogórka wycisnąć sok, zamoczyć w nim płatki kosmetyczne i położyć je na skórę pod oczami. Po 15 minutach skórę przemyć letnią wodą i wklepać krem nawilżający lub pod oczy.

Domowe maseczki na twarz - marchew

Aby nasza cera nabrała ładnego koloru wystarczy użyć… marchwi. Dzięki zawartemu w niej beta-karotenowi, poprawimy nie tylko naszą karnację, ale również spowolnimy starzenie się skóry i ochronimy ją przed promieniami UV. Ponadto zawarta w marchwi miedź zapobiega przebarwieniom. Z utartej marchwi możemy przygotować dwie maseczki: przeciwzmarszczkową i odżywczą. Aby uzyskać tę pierwszą, do utartej marchwi dodajemy łyżkę twarożku i łyżkę startego siemienia lnianego. Natomiast do odżywczej dodajemy po łyżce naturalnego jogurtu i płynnego miodu.

Domowe maseczki na twarz - ziemniak, cebula i kapusta

W ziemniakach znajdziemy witaminy C, K, PP i z grupy B, a także wiele pierwiastków w tym potas, żelazo, miedź, cynk i magnez. Maseczka z tego - chyba najbardziej popularnego warzywa w Polsce - świetnie nawilża i wygładza skórę, wzmacnia naczynia krwionośne i łagodzi podrażnienia. Ugotowane dwa ziemniaki rozgniatamy widelcem i dodajemy łyżeczkę ciepłego mleka lub żółtko jajka. Nakładamy na 20 minut, po czym ściągamy maseczkę papierowym ręcznikiem, a pozostałości zmywamy ciepłą wodą.

Cebulowa maseczka, jest polecana przede wszystkim tym, którzy mają cerę trądzikową, gdyż cebula ma silne właściwości bakteriobójcze. A jak przygotować taką maseczkę? Wystarczy ugotować jedną cebulę, następnie ją rozgnieść i połączyć z łyżką mąki ziemniaczanej. Po 20 minutach od nałożenia, spłukać ciepłą wodą. Zamiast sporządzać maseczkę, można również przecierać skórę rozkrojoną cebulą.

Kapusta zawiera znaczne ilości siarki, która decyduje o jej bakteriobójczych właściwościach, a także witaminy C, E, K, z grupy B oraz potas, żelazo, fosfor, magnez. Maseczka z kapusty, podobnie jak cebulowa pomaga w walce z trądzikiem. Aby ją przygotować trzeba zmiksować 4 liście kapusty i zmieszać je z żółtkiem jajka. Mieszaninę nakładamy na 20 minut i zmywamy ciepłą wodą.

Jak widać nasz ogródek to nie tylko rozkosz dla podniebienia, ale również bogaty zestaw „naturalnych kosmetyków”.

ZOBACZ TAKŻE:

Majowy syrop z pędów sosny PROSTY PRZEPIS>>

TOP 10 Smakowite przekąski dla dzieci>>

Najnowsze komentarze

  • Awatar użytkownika malibu
    malibuIkona zgłaszania komentarza
    ja lubię domowe maseczki :) sa takie ekologiczne
  • Awatar użytkownika ewela10.05
    ewela10.05Ikona zgłaszania komentarza
    Uwielbiam naturalne maseczki, są super, najbardziej lubię te z ogórka ;)